Menüü
RATSIONAALNE EMOTSIONAALSUS

Avasta uue ajastu juhtimisvõtted

„Ratsionaalne emotsionaalsus” on ennekõike raamat tulevikku vaatavale juhile ja ettevõtjale, kuid on ühtlasi kasulik lugemine kõigile, keda huvitab, kuhu organisatsioonid liiguvad ja kuidas iga üksikisiku heaolu on seotud kogu kollektiivi kasuga.

“Ratsionaalne emotsionaalsus” on teejuht uue ajastu organisatsioonile

Senikaua kui äri viivad edasi inimesed, mitte veel robotid, on kasulik mõista psühholoogilisi alustalasid, et õigeid nuppe vajutades tagada produktiivsus, mida kõrgema palgaga üksi ei saavuta. Vaatlen raamatus “Ratsionaalne emotsionaalsus” lähedalt seitset omavahel seotud ja üksteist täiendavat teemat, mis loovad minu uuringute järgi konkurentsieelise nii Eestis kui ka välismaal.

Evolutsioon

Esimeses peatükis laon vundamendi, mis aitab mõista, miks ja kuidas on võimalik, et inimesed näevad äri ja selle eesmärke niivõrd erinevalt, ja kuidas kliendid ja töötajad, kes peavad lisaks rahale oluliseks ka teisi väärtusi, muudavad kiirelt äritegemise põhimõtteid ja vajavad seetõttu ka teistsugust, ratsionaalselt emotsionaalset juhtimist.

Väärtused

Põhiväärtuste olulisusest on räägitud aastakümneid, ent ometi tunnevad paljud, et nende tööl ei ole mingit kõrgemat väärtust, sõltumata sellest kas tegu on värske start-upi või aastaid turul olnud organisatsiooniga.

Areng

Raamatu kolmandas peatükis analüüsin, kuidas on muutunud töötajate ootus koolitustele ja millist tüüpi arengus peitub lähiaastatel ettevõtete konkurentsieelis.

Tuju

Mitte ükski endast lugupidav ettevõtja ei luba viia lauda halvasti pestud nõusid või närtsinud lilli, kuid ikka ja jälle saadetakse laua juurde närtsinud inimesed. Just sel põhjusel on juhi töö juhtida lisaks ajale ka inimeste tuju, emotsioone.

Tunnustamine

Märkamine ja tunnustamine on see, mida iga inimene ootab. Ja kui seda ei juhtu, siis on motivatsiooni langus garanteeritud. Küsimus on miks?

Pühendumine

Uuringud on järjepidevalt tõestanud, et ratsionaalsete äritulemuste aluseks on selline emotsionaalne väärtus nagu personali pühendumus.

Heaolu

Inimene on tervik: eraelu tuleb tööle kaasa. Inimeste motiveerimine raha, karistuste või koolitustega on strateegiana poolik, kui tulemuste languse ja tööjõu voolavuse taga on hoopis midagi palju laiemat.

Vii juhtimine uuele tasemele!
Alar Ojastu – koolitaja
AUTOR: ALAR OJASTU
Koolitaja, kõneleja, õppija

Alar Ojastu on nõustanud sadu organisatsioone nii Eestis, mujal Euroopas kui ka Aasias ja Venemaal. Põhjus, miks teda ikka ja jälle esinema või koolitama kutsutakse, on alati sama: soov tõsta inimeste sisemist motivatsiooni, et suurendada omakorda kliendi rahulolu, kasumlikkust, parandada koostööd ja vähendada tööjõu voolavust.

Miks Ratsionaalne emotsionaalsus?
Alar ütleb selle kohta nii: „Olin veendunud, et inimliku hoolivuse kaudu on võimalik organisatsioonidel rohkem saavutada, kui kitsalt raha nimel tegutsedes, aga mul puudus tõestus sellele. Otsustasin siis kahtluse alla seada kõik oma intuitiivsed teesid seni, kuni olen neile leidnud kinnituse. Tahtsin fakte, näiteid, protsente ja täpseid summasid. Siin need on.“

KIRJASTAJA: PILGRIM
Pilgrim kirjastab vaimustust

Pilgrimi kirjastuse looja ja juhi arvates mõjub Alar Ojastu Eesti koolitusturul nagu sõõm värsket õhku: “Tema inspireerivad ja innovaatilised koolitused annavad edasi inimlikke väärtusi, mida meiegi väga olulisteks peame. Välisautoritest meenutab ta mulle maailmakuulsat autorit Robin Sharmat ja loodan väga, et Alar jõuab oma mõtete jagamisel vähemalt sama kaugele. Mul on hea meel, et saame teda sel teel toetada ja koostööd teha.”

Alari jaoks on Pilgrim olemuselt enam kui kirjastus: “See on justkui DNA sobivus või veregrupi sarnasus. Minu jaoks oli tõesti tähtis, et raamatu kirjastaksid inimesed, kellega hingan ühes rütmis ja kes soovivad ennekõike luua väärtust lugejale. Just seda ma Tiina Ristimetsa ja tema partneritega olen ka igal sammul koostööd tehes kogenud.”

Enne, kui lahkud, saa tasuta raamat!

Liitu uudiskirjaga ja loe tasuta esimest osa raamatust, milles Alar tutvustab põhjalikult tulemuslikku uue ajastu juhtimist.

Tutvu tasuta!

Tutvu raamatuga!

Avasta uue ajastu juhtimine ja saa osa ka uudiskirjast.

Pin It on Pinterest