alarojastu-header-positiivsuse-dividendid.jpg

Motivatsiooni- ja MEESKONNAKOOLITUS

Positiivsuse dividendid

Millest sõltub erakorne edu?

Uusimad uuringud näitavad, et IQ ja tehnilised oskused määravad karjääriedust 25 protsenti. Emotsionaalne ja sotsiaalne intelligentsus lisavad võrrandile veel 20%. Kuid lõviosa ehk 55% edust sõltub inimese oskusest luua endas optimistlik seisund, mis on IQ, EQ ja SQ rakendumise eelduseks. Inimene võib olla tark ja tundlik, kuid negatiivsusest mürgitatuna ei oma ta oma sisemistele ressurssidele ligipääsu.

Dr Martin Seligman on 40+ aastat kestnud uurimustöös rohkem kui miljoni inimesega tõestanud, et selleks, et järjepidevalt võita, ei piisa võimekusest võita (anne) ega ka tahtmisest võita (motivatsioon), vaid vaja on usku, et võit on võimalik ja et mina olen see inimene, kes on võitja (optimism).

 

Faktid räägivad

Sajad uuringud näitavad, et optimistlikud inimesed:

 • otsivad võimalusi ja väljakutseid, mitte ei püüa neid vältida;

 • tulevad oluliselt paremini toime frustratsiooni, äraütlemiste ja stressiga;

 • säilitavad ebaõnnestumiste järel enesekindluse, entusiasmi ja sihi;

 • on enesekindlamad, loovamad ja valmis võtma edu saavutamiseks vajalikke riske;

 • saavad edukogemusest tõuke otsida veelgi rohkem edu ja ei jää loorberitele puhkama.

Tipptegijad teevad oma tööd tehniliselt vaid natuke teisiti, kuid nende suhtumine erineb tavapärasest märkimisväärselt. Just sel põhjusel keskenduvad brändid nagu Google, IKEA, Apple, Disney jt oma personali koolitamisel 80% ulatuses inimeste suhtumisele ja ainult 20% ulatuses oskuste arendamisele.

 

Kellele koolitus on mõeldud?

Oskus näha asju positiivses valguses on edu alus kõikides rollides, mis nõuavad kõrget stressitaluvust, initsiatiivi, järjepidevust ja võimet toime tulla tagasilöökidega

NÄITEKS

 • müük ja maaklerlus (optimistlikud müüjad müüvad 30%–60% rohkem),

 • PR ja sündmusturundus,

 • projektijuhtimine,

 • kokandus ja teenindus,

 • meditsiin,

 • esitluste tegemine,

 • muudatuste juhtimine,

 • loovjuhtumine ning kõik teised rollid, mida saadab pingeline konkurents ja pidev läbipõlemisoht.

 

Lahendus

Teadusuuringutele tuginev ja rätseplahendusena valmiv koolitus

„Positiivsuse dividendid“ on kokku pandud tuginedes maailma tippülikoolide nagu näiteks Harvard ja Yale inimvõimekust, töötaja sisemist motivatsiooni ja heaolu puudutavatele teadusuuringutele, eesmärgiga anda osalejale konkreetsed tööriistad oma eesmärkide saavutamiseks.

Iga koolitus on rätsepalahendusena valmiv teenus, mille lõplik teemakäsitlus keskendub koostööpartneri individuaalsetele vajadustele, kuid suur pilt vaatluse all olevatest teemadest on järgmine:

 • Mõtete jõud töökvaliteedi loomisel;

 • Uskumuste piirav ja toniseeriv tähtsus;

 • Emotsioonide mõju suhetele ja produktiivsusele;

 • Õpitud optimism: negatiivse positiivseks muutmine;

 • Miks ja kuidas võtta vastutus ja mitte süüdistada väliseid muutujaid;

 • Empaatiline kuulamisoskus;

 • Mida kliendid koostööpartnerilt kõige enam ootavad;

 • Meisterlikkus ja isikubrändimine;

 • Töö mõtestamine ning arenguvõimaluste nägemine seal, kus neid varem ei olnud.

 

Koolitustel osalejad räägivad

 • „Ma mõjutan kõiki inimesi, kellega ma päeva jooksul kokku puutun, ja see on minu võimalus muuta nende päeva ja ka elu paremaks.“

 • „Meeldis, et koolitusel räägiti töökeskkonna tähtsusest, üksteise tunnustamisest, hoolimisest.“

 • „Kui ettevõttes on väärtused paigas, siis ettevõtte kõik protsessid toimivad ja töötajad võtavad vastutuse oma töö eest.“

 • „Meeldis, et räägiti rahvusvahelistele uuringutele tuginedes töökeskkonna tähtsusest ja sellega seotud tulemustest.“

 • „Minu käitumine ei mõjuta ainult kolleege, kellega ma suhtlen, vaid ka nende lähedasi inimesi.”

 • „Suur aitäh nende päevade eest. See oli fantastiline koolitus, paljude kolleegide arvates parim, millest nad eales osa on saanud. Ma siiralt ja südamest loodan, et tuled meile veel.”

 
 

Valitud tagasiside koolitusele

“Alaril on lummav võime panna kaasahaaraval moel endasse vaatama ja arutlema teemade üle, mis on sügavad ja olulised mistahes rollis olevale inimesele – millise tähenduse anname tööle oma elus, mis muudab töö nauditavaks, kuidas saavutada oma tegemistes meisterlikkus. Suurem selgus neis küsimustes iseendas ja kogu meeskonnas loob tugeva vundamendi suurepärastele tulemustele, töörõõmule ja pühendumusele nii töös kui ka elus laiemalt. Oluline, inspireeriv, puudutav. Sain neilt koolitustelt rohkem, kui olin osanud oodata. Siiralt soovitan!”

Biomarket

PRIIT MIKELSAAR, juht ja omanik

“Alar Ojastu abi on vaja selleks, et inimene vaataks 2 päeva enda sisse ja mõtiskleks, kas ta on praeguses eluetapis selle koha peal, kus ta tegelikult olla tahab. Ettevõtlus on nagu purjetamine: paadis peavad olema inimesed, keda võid usaldada ja kellega on hea koos olla. Kogu kollektiivil on oluliselt parem töötada inimestega, keda ei pea ekstra motiveerima ega keelitama. Koolitus aitaski heita valgust pimedatele nurkadele, mida inimesed iseendale ei teadvusta. Minu subjektiivsel hinnangul tekkis koolituse tulemusena meie juhtide ja alluvate vahel oluliselt parem teineteisemõistmine.”

TAvid

KUNO RÄÄK, juhatuse esimees

 

"Alari koolitus on parim valik kui su meeskonnas on toimumas muutused ja inimestel on energiakriis."

Age mccann 

JAN PLAAN, CEO

“Koolitus oli väga hästi kokku pandud, teemade valik, pikkus ja tegevused olid mõtestatud ning müügimeeskonna jaoks põnevad. Palju oli naeru ja inimesed olid kõik kaasa tõmmatud. Enamus meie meeskonnast polnud sellisel koolitusel enne osalenud ja nii sellist „mõttevärki“ teinud, kus oli hästi läbi põimunud töö, eraelu ning eneseareng. Kindlasti soovitame ka teistele.”

Assa abloy

ANDRES LEHESALU, müügijuht

 

“Alar jagab ühte perspektiivi ja see vaatenurk ning viis, kuidas ta seda teeb, on täna teiste koolitajate kõrval, kes positiivse psühholoogia kaudu juhtimisest räägivad, hoopis sügavam rännak. Selge, inspireeriv, julge, isiklikku kogemust jagav, usku täis vaatenurk. Aga mitte ainult ühe inimese perspektiiv, vaid ka teaduspõhistatud. Soovitan seda koolitust kõigile, kes tahavad enda kohta rohkem teada sooviga olla paremad kaaslased kolleegidele, elukaaslastele, lastele jt ja teadvustavad, et läbi enda muutuse muudame ümbritsevat.”

Keskkonnainvesteeringute keskus

KATRIN LIGI, HR Manager

“Viisime Alariga läbi kolm koolitust kõikidele Tele2 ja Televõrgu AS töötajatele. Energiaga, millega Alari koolitustelt lahkud, võiks liigutada mägesid, sest teotahe ja inspiratsioon on kirjeldamatu. Minu isiklikku kogemust toetab ka ülejäänud kollektiivi tagasiside. Võtsime oma kollektiivi kuulda ja ees ootab neljas koolitusprojekt.”

Tele2

HELENA EVERT, personalidirektor

 

"Tallinnas tegutseva rahvusvahelise ettevõttena otsisime oma juhtimismeeskonnale koolitajat, kes aitaks meil liikuda müügitulemusliku ja edasipüüdliku sisekultuuri poole. Peale Alariga kohtumist ja oma eesmärkide tutvustamist asus ta kohe asja kallale ja koostas tegevuskava meie meeskonnaga töötamiseks. Alari unikaalne ja väga tõhus koolitusviis tõi koheselt meeskonda värske energia. Selle tulemusena oleme igal aastal näinud 7% müügikasvu ja meeskonnad toimivad palju tulemuslikumalt. Olles meie juhtimismeeskonda edukalt koolitanud, alustas Alar tööd meie ülejäänud töötajatega. Tagasiside peale esimesi kohtumisi on olnud erakordne. Kui soovite oma ettevõtet harida, siis soovitan kindlasti Alarit. Suur tänu sulle, Alar, ootan põnevusega meie edasist koostööd."

Hurtigruten

ANGEL MOLEDO, VP klienditeeninduskeskus


Korralduslik külg

Koolituse kestus on kaks päeva.

Mõlemad päevad koosnevad neljast 2-tunnisest töötoast (standard 4 x 1,5).