alarojastu-header-tugevustele-tuginev-juhtimine.jpg

Juhtimiskoolitus

Tugevustele tuginev juhtimine

Juhtidel on kasulik mõista, et päeva lõpuks ei tööta keegi organisatsiooni hüvanguks.
Kõik töötavad iseenda hüvanguks. Inimene otsib kohta, mis looks võimaluse eneseteostuseks ja oma vajaduste täitmiseks. Kui juhid ei suuda selliseid võimalusi luua, otsitakse neid võimalusi mujalt. On rumal loota, et lojaalsus on iseenesest mõistetav.
— Richard Barrett

Koolituse taust

Juhid, kes minuni jõuavad, usuvad, et eksisteerib suurem potentsiaal, kui nende organisatsioon on jõudnud saavutada. Nad tahavad, et inimesed töötaksid kirega ja et talendid püsiksid organisatsioonis.

Vahel jõutakse minuni pärast kriisi. Vaja on uut energiat, kuid millest ja kuidas alustada, seda veel ei teata. Teinekord on juhtkond uus ja jõudu on ülegi, kuid puudub ühtne platvorm, millelt tegutseda.

Ja mõnikord kummitab neid lihtsalt küsimus: kas kuidagi saaks veel paremini kui seni? Maailma suurim uuringu-organisatsioon Gallup väidab, et paremini kui seni saaksid kõik organisatsioonid.

 

Kellele koolitus on loodud?

2018. aastal avaldas Gallup uuringu, mille järgi on Eestis oma tööle pühendunud ainult 10% elanikkonnast. See tähendab, et ainult üks inimene kümnest tahab pakkuda teenust, mida organisatsioon oma turundussõnumites lubab, ja üheksat inimest huvitab ainult palk.

Gallup ütleb, et inimene liitub organisatsiooniga erinevatel põhjustel: on see siis karismaatiline liider, helde motivatsioonipakett või maailmatasemel kontor, kuid see, kui kauaks inimene organisatsiooni jääb või kui produktiivne ta on, sõltub 70% ulatuses töötaja suhtest oma otsese juhiga.

Gallupi väitel teevad organisatsioonid juhtide palkamisel vigu 82%-l kordadest ja vaid ühel inimesel kümnest on juhtimiseks sobilikud isikuomadused. Igal teisel inimesel on potentsiaali coaching’u ja koolitamise tulemusena heaks juhiks areneda. Nende inimeste toetamiseks ongi minu koolitus loodud.

 

Tugevustele tugineva juhtimise koolituse läbimisel juhid:

 • Õpivad Fortune 100 tipptööandjate näitel, mida on vaja, et luua talente ligimeelitav töökultuur ja juhtida inimesi nii, et nad pühenduksid kirega organisatsiooni arengule;

 • Saavad teada, mis on püsiva motivatsiooni eelduseks, ja õpivad, kuidas luua inimestes tahe hoolida oma organisatsioonist, selle klientidest ja oma kolleegidest;

 • Kogevad efektiivsuse kasvu oma töös, sest nende kasutuses on nüüd uued strateegiad ja tehnikad vanade probleemide lahendamiseks;

 • Mõistavad isikuomaduste mõju töö tulemuslikkusele ja saavad vastuse, miks oskustega ja kogenud inimesed oma ülesannetega hakkama ei saa;

 • Oskavad suunata töötajaid pakkuma sellist teenindust, mis muudab juhukülastaja püsikliendiks ja aktiivseks soovitajaks.

 

Lisaks saab iga juht

 • Mõõtmisvahendi, mis annab täpse ülevaate, millised personaliga seotud tegevused on peale koolitust kõige suurema tulemuslikkusega, ning mis aitab juba kolme kuu pärast näha, kas koolitusel õpitu on andnud kasu;
 • Uuringutele tuginevad juhised sellest, mida on vaja, et ligi meelitada, hoida ja motiveerida
  Y-generatsiooni (sündinud 1982–2002) töövõtjaid;
 • 6 põhjalikku arenguvestluste mudelit, millega mõjutada töötajate ja meeskonna produktiivsust;
 • Meetodi, mis aitab muuta probleemsete inimeste vallandamise õpetlikuks kogemuseks.
 
 

Praktiline lisaväärtus

 • Koolituse füüsiline kestus on 2 päeva, kuid sisaldab 2,5 päeva jagu koolitust: mõlemad päevad koosnevad kolmest 2-tunnisest töötoast ja ühest 1,5-tunnisest töötoast (tavapraktikas kestab koolituspäev 4 x 1,5 tundi).
   
 • Iga osaleja saab kaasa 100-leheküljelise tööraamatu, mis sisaldab lisalugemist, küsimusi, harjutusi ning konkreetseid mudeleid ja plaane, mida 12 kuu jooksul samm-sammult rakendada. 
 

Valitud tagasiside koolitusele

"Läbisime Alar Ojastu 2-päevase koolitusprogrammi, kus keskmine hinnang 100 palli süsteemis oli 95 punkti."

G4S

IRENE METSIS, personalidirektor

"Tegemist on minu jaoks ühe praktilisema juhtimiskoolitusega Eestis. Tulin koolitusele eelarvamusega, mõeldes, et mida on mulle ja minu inimestele peale 14 aastat koolitustel käimist õpetada? Ei läinud kaua aega, et mõista, kui paljust oleksin oma ignorantsuse tõttu võinud ilma jääda. Iga idee oli konkreetne, loogiline ning Eesti mõistes tihti isegi revolutsiooniline. Soovitan väga."

Eckerö Line

KATRIN SIRK AUN, personalidirektor

 

"Koolitus „Tugevustele tuginev juhtimine“ oli meie vastutavatele töötajatele uudne ja innustav. Juhtimiskoolitustel on oluline, et koolitaja annaks edasi uusi lähenemisviise, mida maailmas on edukalt juhtimises kasutatud. Saadud mõtted on leidnud meil rakendust igapäevases praktikas."

Fertilitas

IVO SAARMA, tegevjuht

"Alar on praktiline koolitaja. Ta tõi mängu uusi ideid ja sidus need tervikuks näidetega enda elust ja mujalt maailmast. Koolitusel osalejatele sümpatiseeris enim see, et teemade ring oli laia spektriga ja fookust suunati iga inimese tugevuste arendamisele."

Viasat

ERIK HEINSAAR, müügidirektor

 

"Meie ettevõttest tegid koolituse kaasa 14 juhti. Paljud on ettevõttes töötanud üle 15 aasta ning juba “kõike näinud”. Suurel osal inimestest puudus usk, et midagi uut on võimalik teada saada. Esimese tunni jooksul olukord muutus. Ka eriliste skeptikute silmades hakkas tuluke hõõguma. Soovitan seda koolitust kõigile, kes teemaga tegeleda viitsib ning paremaks juhiks tahab saada."

Skano

ANDRES KIVISTIK, juhatuse esimees

"Oleme „Tugevustele tuginev juhtimine“ koolitusega väga rahul. Eks ma ikka muretsesin, kuidas meie suhteliselt palju koolitatud juhid selle vastu võtavad. Tulemuseks on igati positiivne tagasiside ja hulgaliselt jutuainet kontoris veel mitmeks kuuks."

Kredex

RITA NOORMÄGI, büroojuht

 

"Koolitus Tugevustele Tuginev Juhtimine süstis meie juhtkonnale ja võtmetöötajatele väga palju inspiratsiooni headusest ja hoolivusest. Pärast koolitust hakkasime omavahel märkama üksteise tugevusi ja nendega arvestama. Samuti adusime juhtidena, kui suur on meie mõjuvõim meie enda inimeste rahulolus või selle puudumises. Iga juht sai pärast koolitust teadlikumaks juhiks."

R Kiosk

PIRET AES, personalijuht

"Alar Ojastu koolitust soovitas meile Kalev Spa personalijuht Annika Maido. Kuulates, millise õhinaga ta koolitusest räägib ja et ka kõige suuremad skeptikud jäid koolitusega väga rahule, siis ei näinud mõtet muid võimalusi enam kaaluda. Tõesti Alari koolitus andis mõtlemisele täiesti uue suuna ning avaldas väga suurt mõju. Kui soovite endale pühendunud töötajaid, siis see on koolitus, kuhu soovitaks kindlasti minna."

Daetwyler

KRISTI RANDER, personalijuht

 

"Ettevõtte arenedes ja kasvades otsisime juhtimises metoodikat ja juhtimistööriistu, mille abil saaks süstemaatiliselt tegeleda töökeskkonna ja inimeste heaoluga. Tahame, et ADM oleks ettevõtte, mille üle meie inimesed on uhked ja kuhu nad igal hommikul hea meelega tulevad. Suur osa meie meeskonnast on analüütikud ja programmeerijad, kes pigem usuvad numbritesse ja faktidesse, mitte esoteerikasse. See oli ka põhjus, miks me otsisime juhtimise tööriistu, mis põhinevad teaduslikult tõestatud metoodikatel ja uuringutel. Alar aitas meil leida õiged lahendused ning nendest kokku panna just meile sobiva komplekti.

Lisaks oli ta meile toeks juurutusprotsessis: motiveeris ja koolitas juhte ning andis meile konkreetsed tööriistad ja manuaalid, kuidas inimestega tegeleda. Samuti viisime koostöös läbi motivatsioonikoolitused, mis aitasid kogu ettevõtte juhtimisfilosoofia muudatusteks ette valmistada ja positiivselt häälestada. Uutel alustel juhtimine on meie töötajate rahulolu kasvatanud üle 25%, olles täna 92% maksimumist."

ADM Interactive

RIHO PIHELPUU, tegevjuht